TR|EN
MENÜ
Kurumsal > Firma Profili

Firma Profili

Pamukkale Kablo; yarım asırdan fazla geçmişi, bilgi birikimi ve uzman kadrosu, sahip olduğu ileri teknoloji ile geniş bir ürün yelpazesine sahip, uluslararası kalite düzeyindeki ürünlerini dünya pazarlarına sunan önemli bir enerji kabloları üreticisidir.

Uluslararası geçerliliği bulunan ürün sertifikalarına sahip, kalite yönetim sistemlerini kurmuş, çevreye duyarlı, insan değerini önde tutan regülasyonlara uygun bir üretim gerçekleştirmektedir. Tasarım, ürün geliştirme ve teknik çözümler konusunda müşterilerimiz ile tam bir uyum içerisinde çalışmakta ve iş birliği yapmaktayız.

Bugün yıllık 40.000 ton kablo üretme kapasitesi sahip olup, 100 milyon USD’nin üzerinde bir ihracata sahiptir.

Bakır filmaşin kendi tesislerimizde üretilmekte; kullanılan her türlü çap ve kesitte inceltme ve büküm işlemi yapılmakta ve nihai iletken haline getirilmektedir.

Kullandığımız PVC, XLPE, PE, Silicon Seramic Compound malzemeleri de yıllarca deneyimden geçirilmiş formüller kullanılarak kendi bünyemizde full otomatik kapalı devre sistemde üretilmektedir. Aynı zamanda farklı standart ve müşteri taleplerine de kolaylıkla uyabilmekteyiz.

Orta ve yüksek gerilim kabloları da ünlü CDCC (Dry Curing and Cooling) teknolojisi kullanılarak üretilmektedir.

Kısaca ürün yelpazemizi; tesisat kabloları, hareketli tesis kabloları, enerji kabloları, halojensiz ve alevi iletmeyen kablolar, yüksek sıcaklığa ve soğuğa dayanıklı kablolar, bakır ekranlı kablolar, su geçirmeyen denizaltı kabloları, zırhlı kablolar olarak özetleyebiliriz.

Üretiminde ileri teknoloji kullanan firmamız aynı zamanda yetişmiş işgücü, bilgi birikimi ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. Farklı pazar ve müşteri taleplerine de hızlı uyum sağlayabilmemiz bizi diğer rakiplerimizden bir adım öne çıkarmaktadır. Teknik ekibimiz, müşterilerin farklı projelerdeki ihtiyaçlarına en uygun alternatifleri sunabilmekte ve en uygun tercihi yapmalarında yol gösterebilmektedir.

Üretimimizde, hammadde girişinden mamul çıkışına kadar tüm girdi ve proseslerin standartlara uygunluğunun kontrolü esastır. Tüm tedarikçilerimiz uluslararası piyasada söz sahibi firmalardır. Tedarikçilerimizle kurduğumuz zincir sayesinde firmamız ihtiyacı olan hammaddeleri kolaylıkla temin edebilmektedir. Tedarik edilen hammaddelerin firmamızın teknik şartnamelere uygunluğu kalite kontrol ekibi tarafından incelendikten sonra üretime alınmaktadır. Siparişler ve üretimin her aşaması kullanmış olduğumuz yazılımlar sayesinde ilgili birimlerin yöneticileri tarafından kontrol ve takip edilebilmektedir. Entegre barkod sistemi sayesinde de her mamulün üretimindeki tüm proses aşamaları tek tek kontrol edilerek güvenli ürünler üretilmektedir. Bu sayede müşterimize sunulan her mamulün hammadde ve proses kayıtlarına gerek duyulduğu anda kolaylıkla ulaşabilmekteyiz.

Geçmiş asırda olduğu gibi; bugün ve gelecekte de sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.