TR|EN
MENÜ

Üretim

team_087_01
Bakır Filmaşin

Kablonun en önemli ana hammaddesi olan bakır filmaşin bu tesisimizde üretilmektedir. Bu tesisimizde sırası ile anot döküm, elektroliz ile katot üretimi gerçekleşmektedir. Üretilen katotlar sürekli döküm hattında 8 mm² filmaşin (Cu-ETP Copper Rod) hâline gelmektedir. Ayrıca Upcast üretim teknolojisi ile de oksijen free filmaşin (Cu-OF Copper Rod) üretilebilmektedir.

team_087_01
Kompaund

Üretimde kullandığımız birçok kompaundlar kendi tesisimizde üretilmektedir. İleri teknolojiye sahip üretim hatlarımızda, yıllarca deneyimlerden geçerek geliştirilmiş ürünler üretilmektedir. Ayrıca farklı müşteri taleplerine uygun ürünlerde üretilebilmektedir.

team_087_01
İletken

Üretilen filmaşinler bu tesiste kablonun damarı haline gelmektedir. Bu tesisimizde farklı özelliklerde tel çekme hatları ve büküm hatları mevcuttur. Kabloların kullanım alanlarına uygun iletkenler dizayn edilmektedir. 1000 mm² kesit alanına kadar, rigid, esnek, daire kesit dilimli, sıkıştırmalı, su tutucu özellikli gibi birçok özelliklerde iletkenler üretilmektedir.

team_087_01
Kablo

Kablo fabrikamızda birçok farklı sektörlere çok geniş bir ürün yelpazesini, ileri bir teknoloji ile üreterek sunmaktayız. Ürünlerimiz gelişmiş laboratuvarlarımızda, üretim evrelerinin her aşamasında test edilerek, kaliteli anlayışı en üst düzeyde tutularak müşterilerimize sunulmaktadır. Kaliteli ürünler, verimlilik ve müşteri taleplerine hızlı çözümler üretmek temel felsefemizdir.

Tıklandığı sayfanın başlığı

Anot Döküm

Anot döküm ünitesinde aylık 1200 ton bakır hurda işlenerek , elektroliz ünitesine gönderilir.

Elektroliz ve Katot

Anot Döküm ünitesinden gelen anotlar burada elektroliz havuzlarına yerleştirilir. 2-3 hafta içerisinde katot elde edilir.

Sürekli Filmaşin Döküm

Katot ile beslenir. 1200 Derecede sıvı hale gelen bakır; sürekli döküm ünitesinde bakır baraya dönüşür , katılaşma işlemi gerçekleşmeden haddelenerek 8 mm filmalmaşin elde edilir. Sürekli döküm ünitesinin kapasitesi saatte 16 tondur

Up Cast Oksijen Free

Katot ile beslenir. Çok kaliteli ksijensiz filmaşin üretilir